Odstraszanie zwierząt jest dziś podstawowym sposobem na minimalizację szkód jakie są przez nie generowane. Warto podkreślić, że branża rolnictwa (sadownictwo, uprawa roślin) rocznie odnotowuje straty o wartości kilkuset milionów złotych, dlatego skuteczne odstraszanie zwierzyny leśnej jest podstawowym sposobem dbania o uprawy. Co więcej, repelenty skutecznie sprawdzają się także w odstraszaniu zwierząt z terenów obiektów sportowych, cmentarzy, trakcji kolejowej, czy dróg i autostrad. BioTec jest innowacyjnym repelentem, który bardzo skutecznie odstrasza dzikie zwierzęta.

 

Dlaczego Biotec jest tak skuteczny?

 

Na ogół repelenty tworzone są na podstawie zapachu ludzkiego potu. Spowodowane jest to przeświadczeniem, że to właśnie zapach człowieka najlepiej odstrasza zwierzynę leśną. Sekretem skuteczności i innowacyjności preparatu BioTec jest jego unikalny skład, w którym postawiono na woń wilka. To pomysłowe i rewolucyjne wręcz posunięcie, ponieważ wilk jest naturalnym drapieżnikiem większości zwierząt, które powodują szkody. Skuteczność preparatu BioTec pozwala na zmniejszenie szkód o nawet 80%, co w przypadku pól uprawnych, czy sadów jest bardzo ważne. Co więcej, obiekty sportowe, takie jak np. pola golfowe są w stanie zaoszczędzić w ten sposób bardzo duże sumy pieniędzy, dlatego BioTec jest obecnie polecany zarówno przez myśliwych, leśników, rolników, jak i ogrodników zajmujących się zabezpieczaniem obiektów sportowych. Istnieją dwa sposoby stosowania repelentu BioTec. Pierwszym z nich jest bezpośrednie stosowanie preparatu na glebę i sposób ten bardzo skuteczny jest na wszystkie zwierzęta mające nozdrza blisko ziemi, takie jak dziki, lisy czy kuny. Drugą metodą jest nanoszenie preparatu na gąbkę, dyspenser, czy szmatkę, po czym nanoszenie jej na paliki, które ustawiane są w odległości około 5 metrów. W przypadku palików warto jest zrobić do nich prowizoryczny daszek z np. wieczka od margaryny, ponieważ deszcze zmniejsza działanie preparatu. Co więcej, BioTec działa już po 8 godzinach, zaś ponowne naniesienie preparatu powinno być wykonane co 8-10 dni.

 

W jaki sposób działa BioTec i dlaczego jest tak popularny?

 

Główną zaletą preparatu BioTec jest jego niezwykle skuteczne działanie i bezpieczeństwo. Ten niemiecki repelent uzyskał atest PZH, co oznacza, że jest w pełni bezpieczny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzi. Produkt jest także w 100% biodegradowalny, dzięki czemu idealnie wpisuje się w nurt ekologicznych rozwiązań. Warto podkreślić, że zapach repelentu BioTec zmienia się wraz porą dnia i nocy, stopniem wilgotności i porą roku. Dzięki temu zwierzęta nie są w stanie przyzwyczaić się do zapachu preparatu, jednakże za każdym razem czują silny, instynktowny strach przed swoim naturalnym wrogiem, czyli wilkiem. Warto podkreślić także, iż sam repelent ma dla ludzi jedynie słodko-migdałowy zapach, w przeciwieństwie do preparatów, które oparte są o woń potu ludzkiego.

BioTec jest dziś bardzo popularny zarówno wśród myśliwych, leśników, pracowników kolei, konserwatorów cmentarzy, czy drogowców, ponieważ ceniona jest jego wysoka skuteczność i nietoksyczność. Warto podkreślić, że preparat jest także bardzo wydajny, dzięki czemu odstraszanie zwierzyny leśnej jest nie tylko skuteczne, ale także korzystne pod względem ekonomicznym. Jego naturalny skład w który wchodzi woda, 2-etanol, ekstrakty przypraw i aromaty owocowe sprawia, iż nie powoduje on żadnego zagrożenie dla odstraszanych zwierząt.

Biotec

odstraszacz
dzikich zwierząt

imituje zapach
wilka i niedźwiedzia

dlaczego warto

  • 01. Wysoka skuteczność
  • 02. Ogranicza szkody o 80%
  • 03. Bardzo wydajny
  • 04. Ekologiczny
  • 05. Biodegradowalny
  • 06. Z atestem PZH
  • 07. Działa już po 8h
  • 08. Nietoksyczny
  • 09. III generacja
  • 10. Bez wpływu na uprawy

Zainteresowany? Zostaw numer. Oddzwonimy