BioTec, czyli skuteczny odstraszacz dzików

Szkody wyrządzone przez zwierzęta leśne szacowane są na nawet kilka milionów złotych rocznie.

Głównymi szkodnikami w Polsce są przede wszystkim jelenie, bobry, lisy, dziki oraz zające. To one odpowiadają za większość niepożądanych sytuacji na polach i w sadach.

Dlatego też walka z tymi zwierzętami, musi odbywać się w miarę sprawnie i szybko, by uniknąć pogorszenia plonów w sezonie. Odstraszacz na dzikie zwierzęta BioTec jest czymś, co skutecznie poradzi sobie ze szkodnikami. Jest to repelent idealnie nadający się do tego, by na dobre pozbyć się zwierzęcych niechcianych gości. Niepodważalnym atutem preparatu, jest łatwość w jego użytkowaniu, gdyż zajmuje to naprawdę mało czasu i jest proste, jeśli zna się wcześniej instrukcje, które do każdego rodzaju zwierząt są inne. Ponadto preparat jest również bezpieczny dla środowiska, gdyż nie jest w stanie go zanieczyścić.

Wszystkie niezbędne informacje na jego temat, czyli np. jak działa preparat lub jak z niego korzystać, znajdą państwo poniżej.

Jak skutecznie odstraszyć dziki?

BioTec jest niezwykle skutecznym i wydajnym preparatem do odstraszania zwierzyny leśnej, w tym także i dzików.


Jeśli chodzi o sposób odstraszania dzików preparatem BioTec, to istnieją na to dwie metody. Pierwsza z nich to nałożenie preparatu na palikach, zaś drugi sposób to nałożenie repelentu bezpośrednio na ziemi. W przypadku palików umieszcza się na nich szmatkę, gąbkę lub dyspenser, który osłaniamy jakimś rodzajem daszka, np. wieczkiem z margaryny, aby zapobiec zmyciu preparatu przez deszcz. Paliki z nasączoną szmatką powinny znajdować się w odległości ok. 40cm od ziemi, zaś ich rozmieszczenie to 1 palik co 8-7 metrów. Warto podkreślić, iż replent BionTec jest bardzo wydajny, ze względu na swoją długi okres działania, ponieważ rozpylenie odstraszacza powinno się powtarzać co 8-10 dni lub po obfitym deszczu.

 

Dlaczego BioTec tak skutecznie odstrasza dziki?

Dziki uważane są za jedne z największych szkodników, które rocznie generują ogromne straty. Ze szkodami wyrządzonymi przez dziki muszą zmagać się zarówno rolnicy, jak i leśnicy oraz myśliwi.
Warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że populacja dzików w Polsce bardzo szybko i gwałtownie się rozwija. Dlatego też dziki podchodzą coraz bliżej terenów zamieszkałych przez ludzi. Zryte ogródki, powyrywane sadzonki i kwiatki, to bardzo częsty widok w wielu miejscowościach podmiejskich.

Co więcej, dość często obserwuje się także dziki wkraczające na tereny miejskie, co niesie ze sobą ryzyko nie tylko szkód, ale także fizycznego zagrożenia dla ludzi.
Dlatego też repelenty, które skutecznie odstraszają dziki są dziś bardzo popularne.

Warto jednak wspomnieć, że preparaty stosowane na zwierzętach muszą być neutralne dla środowiska, ponieważ kondycja przyrody, w myśl walki o ochronę środowiska naturalnego, jest niezwykle istotna.

Wśród preparatów odstraszających dziki i inne dzikie zwierzęta dominują specyfiki imitujące odór ludzkiego potu. Co prawda takie preparaty są dosyć skuteczne, jednakże przypadkowe ich wychlapanie na np. dywan skaża aromatycznie pomieszczenie na następnych kilka tygodni. Preparat BioTec stawia na innowacyjne rozwiązanie, które po prostu nie pachnie tak brzydko dla człowieka, jednakże skutecznie odstrasza dzikie zwierzęta. Sekretem skuteczności BioTec jest jego unikalny skład, ponieważ preparat imituje zapach wilka, który jest naturalnym wrogiem dzików, jeleni, saren, zajęcy, bobrów czy lisów.

Warto podkreślić w tym miejscu, że BioTec jest nie tylko bardzo skuteczny i wydajny, ale także całkowicie biodegradowalny, dzięki czemu w pełni bezpieczny dla środowiska.

Do niewątpliwych zalet odstraszacza BioTec należą także:

• atest PZH,
• udowodnione ograniczenie szkód do 80%,
• działanie już po 8 godzinach,
• brak toksyczności,
• III generacja,
• brak wpływu na uprawy.

 

BioTec jest preparatem, który skutecznie chroni przed szkodami w uprawie spowodowanymi przez dziki.

Co więcej, dzięki unikalnemu składowi (woda, 2-propanol, aromaty owocowe, ekstrakty przypraw) jest całkowicie biodegradowalny, oraz bezpieczny dla człowieka oraz środowiska naturalnego. Na zauważenie zasługuje także fakt, iż BioTec pachnie całkiem inaczej w zależności od pory dnia, wilgotności, a także pory roku. Dzięki temu dziki nie mogą się przyzwyczaić do tego zapachu i zawsze będzie on budził w nich popłoch.

Biotec

odstraszacz
dzikich zwierząt

imituje zapach
wilka i niedźwiedzia

dlaczego warto

  • 01. Wysoka skuteczność
  • 02. Ogranicza szkody o 80%
  • 03. Bardzo wydajny
  • 04. Ekologiczny
  • 05. Biodegradowalny
  • 06. Z atestem PZH
  • 07. Działa już po 8h
  • 08. Nietoksyczny
  • 09. III generacja
  • 10. Bez wpływu na uprawy

Zainteresowany? Zostaw numer. Oddzwonimy