BioTec, czyli skuteczny odstraszacz używany w rolnictwie

Każdy rolnik wie, jak uciążliwa jest walka ze szkodnikami, które ciągle mają wpływ na pogarszanie się lub zmniejszanie ilości plonów.

Głównymi szkodnikami w Polsce są przede wszystkim jelenie, bobry, lisy, dziki oraz zające. To one odpowiadają za większość niepożądanych sytuacji na polach i w sadach.

Dlatego też walka z tymi zwierzętami, musi odbywać się w miarę sprawnie i szybko, by uniknąć pogorszenia plonów w sezonie. Odstraszacz na dzikie zwierzęta BioTec jest czymś, co skutecznie poradzi sobie ze szkodnikami. Jest to repelent idealnie nadający się do tego, by na dobre pozbyć się zwierzęcych niechcianych gości. Niepodważalnym atutem preparatu, jest łatwość w jego użytkowaniu, gdyż zajmuje to naprawdę mało czasu i jest proste, jeśli zna się wcześniej instrukcje, które do każdego rodzaju zwierząt są inne. Ponadto preparat jest również bezpieczny dla środowiska, gdyż nie jest w stanie go zanieczyścić. Wszystkie niezbędne informacje na jego temat, czyli np. jak działa preparat lub jak z niego korzystać, znajdą państwo poniżej.

 

Jak skutecznieodstraszyć dzikie zwierzęta?

Uprawiając różnego rodzaju owoce lub warzywa, oczywistym jest, że lgną do nich dzikie zwierzęta, które chcą się pożywić pąkami kwiatów lub owocami, gdyż jest to dla nich najprostsze źródło pokarmu. Dla rolników jest to natomiast bardzo niekorzystne, gdyż zmniejsza urodzaj plonów. Niekiedy ogrodzenie połaci pól nie jest wystarczające, gdyż niektóre zwierzęta potrafią albo przegryźć się przez siatkę, albo zrobić podkop i spokojnie spożywać plony.

Szczególnie uciążliwe mogą być dziki, które rozkopują cały teren i nie dość, że zjadają uprawy, to jeszcze ziemia jest później na tyle rozorana, że trzeba ją przywrócić do użyteczności.

Ochrona upraw jest więc bardzo ważna, dlatego też powstał preparat BioTec, którego celem jest odstraszanie zwierzyny leśnej, z czym radzi sobie nienagannie. Zasada stosowania jest prosta. W zależności od szkodnika, trzeba rozmieścić repelent na wysokości pyska zwierzęcia.

W przypadku dzików może być to np. szmatka nasączona preparatem, umiejscowiona na wysokości 40cm i analogicznie do każdego zwierzęcia.

Jak BioTec odstrasza szkodniki?

Jest to dosyć proste do wytłumaczenia, gdyż składniki użyte do produkcji preparatu nie są niczym trudnym do zrozumienia.

producenci preparatu BioTec stawiali przede wszystkim na to, by specyfik był przyjazny dla środowiska i nie zagrażał mu, zbyt chemicznym składem. Dlatego też skład prezentuje się następująco:

 • woda (CAS 7732-18-5),
 • 2-etanol (CAS 64-17-5),
 • aromaty owocowe,
 • ekstrakty przypraw

Jak widać jest on dosyć krótki, jednak nie można odmówić mu skuteczności, gdyż świetnie radzi sobie z odstraszaniem zwierząt. Z racji na niebezpieczny zapach bazujący na woni wilka, zwierzęta szybko zdają sobie sprawę, że udawanie się w rejony, skąd on dochodzi, nie jest najlepszym pomysłem i może ich sporo kosztować. Dlatego też instynktownie nie zbliżają się do miejsca, gdzie rozprowadzony jest specyfik. Dzięki temu specyfikowi, ochrona upraw jest na najwyższym poziomie, a sam specyfik, dzięki przystępności aplikacji, jest często używany przez rolników.

Preparat BioTec jest również przyjazny dla środowiska, gdyż jego skład pozwala na to, by był biodegradowalny w 100%.

Dla wielu klientów jest to ważne, dlatego producenci zadbali o bezpieczeństwo dla środowiska. Niemniej jednak należy pamiętać, że wciąż jest to produkt chemiczny, przy którym trzeba zachować odpowiednią ostrożność. Repelent należy stosować bezpiecznie, dlatego też przy stosowaniu go nie wolno spożywać posiłków, pić napojów, oczyszczać nos, palić papierosów i ocierać oczu, gdyż w przeciwnym razie preparat może dostać się do naszego organizmu, czego skutki mogą być nieprzyjemne.

Przechowywanie roztworu również powinno być w oparciu o zasady bezpieczeństwa, dlatego ważne jest, by trzymać w miejscu oddalonym od jedzenia, napojów oraz dzieci. Utylizacja również powinna być zgodna ze standardami, dlatego nie wyrzucamy preparatu do odpadków domowych, ani nie wylewamy go do ścieków. Odstraszacz zwierzyny leśnej działa bardzo skutecznie, jednak trzeba uważać, by był używany oraz przechowywany rozsądnie.

Biotec

odstraszacz
dzikich zwierząt

imituje zapach
wilka i niedźwiedzia

dlaczego warto

 • 01. Wysoka skuteczność
 • 02. Ogranicza szkody o 80%
 • 03. Bardzo wydajny
 • 04. Ekologiczny
 • 05. Biodegradowalny
 • 06. Z atestem PZH
 • 07. Działa już po 8h
 • 08. Nietoksyczny
 • 09. III generacja
 • 10. Bez wpływu na uprawy

Zainteresowany? Zostaw numer. Oddzwonimy