BioTec, czyli skuteczny odstraszacz używany w kolejnictwie

Dzikie zwierzęta nie są problemem jedynie w sadownictwie, uprawie roli czy na prywatnych ogródkach. Często zapomina się, że są one jednym z głównym problemów na drogach i kolejach.

To właśnie one wbiegają pod pociągi, oczywiście następstwa są logiczne. Wyciąganie resztek takiego zwierzęcia spod kół pociągu jest bardzo uciążliwe.

Ponadto może takie wypadki negatywnie wpływają na system instalacji elektrycznej. Oczywiście najniebezpieczniejsze jednak pozostaje doprowadzenie do wypadku, dlatego zaczęto szukać rozwiązania. Repelent odstraszający jest obecnie najczęściej używany do tego celu. Jego zaletami zdecydowanie jest szybkość działania, wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo dla środowiska. Odstraszacz zwierząt leśnych BioTec idealnie nadaje się do tego, by aplikować go wzdłuż torów, a jego działanie z pewnością zadowoli niejednego klienta. Repelent pozwala szybko i sprawnie poradzić sobie z leśnymi zwierzętami, wbiegającymi pod tory. Wszystkie niezbędne informacje na temat produktu można znaleźć poniżej.

Jak skutecznie odstraszać dzikie zwierzęta?

O ile przy sadownictwie czy innych działalnościach rolniczych, szkody zaliczane są głównie do utraty części plonów, tak w kolejnictwie jest to znacznie poważniejszy problem, gdyż wbiegające pod pociąg zwierzęta, mogą wyrządzić szkody na tyle duże, że mogą ucierpieć zarówno pasażerowie, jak i może zostać uszkodzona sama maszyna. Odstraszanie zwierząt jest więc racjonalnym następstwem, gdyż bez niego niepotrzebnie narażamy siebie i innych, na skutki takiego wtargnięcia na tory. Na szczęście repelent BioTec jest bardzo łatwy w użyciu, dzięki czemu bez problemu można go aplikować wzdłuż torów. Oczywiście użycie będzie zależne od zwierzęcia, gdyż powinno się go stosować mniej więcej na wysokości pyska zwierzęcia, czyli np. w przypadku jeleni, będzie to kijek ze szmatką, bądź gąbką na wysokości jednego metra i analogicznie. Preparat należy aplikować co około 10 metrów, chyba że wiemy o skupisku zwierząt w rejonie. Wówczas odstęp należy zmniejszyć do 5 metrów. Sam preparat utrzymuje się około 8-10 dni od aplikacji, dlatego do ciągłej skuteczności, należy opryskiwanie ponawiać.

 

Jak działa BioTec?

Jest to repelent, czyli środek chemiczny, którego zastosowanie to odstraszanie zwierząt. Sprawuje się on wyjątkowo dobrze i działa już po 8 godzinach od rozpylenia. Dlatego też jest bardzo często wybierany przez rolników i sadowników. Skład samego specyfiku jest prosty i krótki, gdyż producenci chcieli stworzyć preparat bezpieczny dla środowiska, którego rozkład nie będzie negatywnie wpływał na naszą zieloną planetę.

Skład preparatu BioTec wygląda następująco:
• woda (CAS 7732-18-5),
• 2-etanol (CAS 64-17-5),
• aromaty owocowe,
• ekstrakty przypraw

Tyle składników wystarczy, by specyfik działał bez zarzutów. Zwierzęta, które poczują zapach preparatu, który oparty jest o woń wilka, instynktownie omijają to miejsce, gdyż wyczuwają zagrożenie i po prostu boją się wędrować w takie miejsce. Warto również wspomnieć, że produkt przy jednym spryskaniu uwalnia około 1,5ml preparatu i jest to ilość wystarczająca na jedno jego użycie. Nałożenie większej ilości nie spowoduje polepszenia jakości odstraszania zwierząt leśnych, dlatego zaleca się używanie określonej dawki, czyli jednego spryskania.

Odstraszacz BioTec jest również bezpieczny dla środowiska, gdyż nie posiada żadnych substancji szkodzących przyrodzie.

Oczywiście włącznie z brakiem wpływu na uprawy rolne czy sadownictwo. Jest w 100% bezpieczny i biodegradowalny. Należy jednak pamiętać, że mimo wszystko jest to preparat chemiczny, z którym należy obchodzić się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Dlatego też podczas jego rozpylania nie należy jeść, pić, palić papierosów, oczyszczać nosa, przecierać oczy i tym podobne czynności, gdyż wówczas preparat może dostać się do naszego organizmu, co jest niebezpieczne.

Repelent powinien być również przechowywany w miejscu do tego przystosowanym, czyli z dala od jedzenia, picia, różnych pasz zwierzęcych oraz dzieci, które mogą omyłkowo spożyć specyfik. Jeśli natomiast chodzi o pozbycie się go, to nie wolno wyrzucać go do odpadów organicznych, ani wylewać do kanalizacji. Odstraszacz zwierząt jest skuteczny, jednak trzeba pamiętać o tym, by stosować wszystkie zasady bezpiecznego używania.

Biotec

odstraszacz
dzikich zwierząt

imituje zapach
wilka i niedźwiedzia

dlaczego warto

  • 01. Wysoka skuteczność
  • 02. Ogranicza szkody o 80%
  • 03. Bardzo wydajny
  • 04. Ekologiczny
  • 05. Biodegradowalny
  • 06. Z atestem PZH
  • 07. Działa już po 8h
  • 08. Nietoksyczny
  • 09. III generacja
  • 10. Bez wpływu na uprawy

Zainteresowany? Zostaw numer. Oddzwonimy