BioTec, czyli skuteczny odstraszacz używany w sadownictwie

Owoce są dla nas bardzo dobre, gdyż zawierają różnego rodzaju mikroelementy, potrzebne do funkcjonowania naszego organizmu.

Warto jednak pamiętać, że równie korzystne są one również dla dzikich zwierząt, które z chęci pozyskania pożywienia, posuwają się do czerpania ich z najłatwiejszego źródła, czyli sadów.

Odstraszacz zwierząt leśnych jest więc niemal niezbędny do tego, by w spokoju móc prowadzić sad. Preparaty takie jak BioTec idealnie nadają się do tego zadania, gdyż skutecznie odstraszają szkodniki. Ochrona sadów jest bardzo ważna, a specyfik bezpieczny dla środowiska, który nie wpływa negatywnie na uprawy, z pewnością spełni oczekiwania niejednego sadownika. Przed zakupem warto jednak dowiedzieć się nieco informacji o produkcie, gdyż repelent jest naprawdę bardzo skuteczny i ogranicza szkody, a ponadto można go bezpiecznie używać, bez obawy o plony. Niejeden konsument stwierdzi, że jest to odstraszacz idealny. Odpowiedzi na najważniejsze pytania odnośnie specyfiku znajdą państwo poniżej.

Jak skutecznie pozbyć się szkodników z sadu?

Wszystko oczywiście będzie zależne od rodzaju szkodników, gdyż w zależności od tego, co to za zwierzę – inaczej powinno się stosować repelent. Niemniej jednak działa on równie dobrze na wiele gatunków zwierząt, co jest jego niebywałym atutem. W sadownictwie jednym z głównych problemów ze szkodnikami są jelenie, które żywią się pąkami roślin oraz owocami. Może to znacznie uszczuplić plony, szczególnie jeśli zwierząt jest sporo. Dlatego też świetnie sprawdzi się wówczas BioTec, który odstrasza szkodniki takie jak dziki, kuny, jelenie, bobry, lisy, zające i inne. Sposób użycia specyfiku jest stosunkowo prosty, jednak zależny od zwierzęcia, które ma odstraszać. W przypadki jeleni, odstraszacz trzeba zaaplikować na szmatkę lub gąbkę, umieszczoną na patyku. Ważne jest jednak, by była to wysokość około jednego metra, czyli na poziomie, który umożliwi jeleniom wyczucie preparatu. Kijki ze specyfikiem należy rozmieszczać co 10 metrów, chyba że skupisko zwierząt w którymś punkcie jest większe. Wówczas dystans skrócić do 5 metrów. Aplikacje preparatu powtarzać co 8-10 dni dla ciągłego efektu.

 

W jaki sposób BioTec chroni sad?

Działanie repelentu jest bardzo proste, gdyż jego skład jest dosyć mały. Pozwala to jednocześnie na to, by ochrona sadów była wysoka, przy jednoczesnym bezpieczeństwie środowiska, w którym preparat jest używany. Do rzeczy. Repelent został stworzony z niewielu składników, jednak jego działanie jest jak najbardziej na wysokim poziomie i potrafi ograniczyć szkody do 80%, co jest dobrym wynikiem.

Skład preparatu natomiast prezentuje się następująco:
• woda (CAS 7732-18-5),
• 2-etanol (CAS 64-17-5),
• aromaty owocowe,
• ekstrakty przypraw

Jest więc dosyć mały, tak jak już było wspomniane, jednak jego działanie jest bardzo proste. Zwierzęta, wyczuwające zapach repelentu stwierdzają instynktownie, że jest to miejsce niebezpieczne, a sam zapach na tyle ostry, że omijają to miejsce, by nie narazić się na niebezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio rozprowadzić specyfik.

Jeśli użyje się go zgodnie ze wskazówkami, to ochrona sadów powinna być naprawdę dobra, a pierwsze efekty widoczne już po 7/8 godzinach.

Jak BioTec odstrasza szkodniki?

Repelent ma wiele atutów, a jednym z nich jest bezpieczne użytkowanie, niegrożące środowisku ani plonom.

Jest on całkowicie biodegradalny i nie tworzy zanieczyszczeń, groźnych dla upraw. Bardzo ważne jednak jest, by używać go z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Nie należy zapominać, że jest to środek chemiczny, który nie może mieć bezpośredniego kontaktu z naszym organizmem. Odstraszacz powinien być używany bezpiecznie, czyli nie można spożywać posiłków, pić napojów, przecierać oczu, oczyszczać nosa czy palić papierosów, podczas jego aplikacji. Ponadto samo przechowywanie powinno być równie restrykcyjne. Z daleka od dzieci, jedzenia, pasz i napojów, gdyż w przeciwnym razie może się to skończyć tragedią. Repelent należy utylizować zgodnie z normami wobec chemicznych specyfików. Nie można wyrzucać do odpadów domowych ani wlewać go do kanalizacji. Wysoka skuteczność i bezpieczne użytkowanie i prawidłowe rozmieszczenie sprawi, że ochrona sadów będzie łatwa, przyjemna i skuteczna.

Biotec

odstraszacz
dzikich zwierząt

imituje zapach
wilka i niedźwiedzia

dlaczego warto

  • 01. Wysoka skuteczność
  • 02. Ogranicza szkody o 80%
  • 03. Bardzo wydajny
  • 04. Ekologiczny
  • 05. Biodegradowalny
  • 06. Z atestem PZH
  • 07. Działa już po 8h
  • 08. Nietoksyczny
  • 09. III generacja
  • 10. Bez wpływu na uprawy

Zainteresowany? Zostaw numer. Oddzwonimy