BioTec, czyli skuteczny odstraszacz używany na polach golfowych

Golf jest obecnie coraz bardziej popularnym sportem.

Ruch świeże powietrze oraz kontakt z naturą sprawią, że grono aktywnych golfistów regularnie się powiększa.

Liczba profesjonalnych pól golfowych jest coraz większa, dlatego też tak istotna jest właściwa konserwacja i zabezpieczanie przed szkodnikami takich obiektów sportowych. Pola golfowe umiejscowione są zazwyczaj z dala od miast, dlatego nie trudno o zwierzynę leśną. Dziki, sarny, kuny, jelenie czy lisy potrafią wywołać na takim polu golfowym ogromne szkody, ponieważ te obiekty sportowe z definicji muszą być nienagannie uporządkowane i harmonijne. Dlatego też w utrzymaniu porządku na polach golfowych doskonale nadaje się repelent BioTec. Czym różni się od innych tego typu preparatów?

 

Jak skutecznie chronić pola golfowe przed szkodnikami?

Odstraszanie zwierzyny leśnej w okolicach pól golfowych jest niezwykle ważne, ponieważ zwierzęta takie jak dziki, jelenie, sarny, daniele, lisy czy kuny są w stanie wyrządzić duże szkody. Sama budowa pola golfowego oraz jego konserwacja jest bardzo droga, gdyż taki obiekt sportowy musi spełniać szereg rygorystycznych wymagań. Dla przykładu teren noszący fachową nazwę fairway musi być wypełniony równo przystrzyżoną trawą, której długość powinna wynosić od 0,6 mm do 2 cm, co uzyskiwane jest przez częste jej koszenie.

Zabezpieczenie terenu pola golfowego przed szkodnikami pozwala zaoszczędzić często nawet setki tysięcy złotych. Najskuteczniejszymi zabezpieczeniami są repelenty, które nazywane bywają także odstraszaczami dla dzikich zwierząt. BioTec to innowacyjny preparat, który wyróżnia się aż 80% skutecznością w odstraszaniu dzików, jeleni, saren, danieli, kun czy lisów.

Wydajność preparatu jest bardzo zadowalająca, dzięki czemu odstraszenie dzikich zwierząt z okolic pola golfowego jest bardzo skuteczne. Preparat rozprowadzany może być na dwa sposoby: pierwszym z nich jest rozprowadzenie preparatu bezpośrednio na ziemi (działa na kuny, lisy i dziki), zaś drugą metodą jest spryskanie szmatek, gąbek czy dyspenserów preparatem i umieszczenie ich na palikach.

W przypadku palików dobrze jest wyposażyć je w prowizoryczne daszki np. z wieczka pudełka od margaryny, w celu zabezpieczenia preparatu przed szybkim spłukaniem przez intensywne opady deszczu.

Dlaczego BioTec skutecznie odstrasza szkodniki z okolic pól golfowych?

BioTec wyróżnia się wśród repelentów swoim wyjątkowym składem.


Preparat ten oparty jest na woni wilka, a nie tak jak w przypadku większości preparatu na woni potu ludzkiego. Warto podkreślić również, że niemiecki preparat BioTec różni się zapachem w zależności od pory dnia i nocy. Co więcej, zapach preparatu jest inny w poszczególnych porach roku, dzięki czemu zwierzęta nie są w stanie przyzwyczai się do tego zapachu, dlatego zawsze będzie je skutecznie odstraszał wywołując w nich poczucie paniki i strachu przed swoim naturalnym drapieżnikiem, jakim jest wilk.

BioTec jest niezwykle skutecznym preparatem do odstraszania zwierząt, jednakże warto dodać, iż jego skład jest w pełni naturalny, dzięki czemu preparat jest w 100% biodegradowalny i bezpieczny zarówno dla zwierząt i środowiska naturalnego, jak i ludzi. Jest to dziś szczególnie ważne, ponieważ wszyscy dbamy o ochronę przyrody. Nietoksyczność preparatu BioTec potwierdza atest PZH – w składzie preparatu znajdują się: woda, 2-etanol, aromaty owocowe i ekstrakty przypraw. Dzięki temu zapach Biotec przypomina słodko-migdałową woń, zaś dla zwierząt to odór zapach ich największego wroga, czyli wilka. Preparat Biotec jest stale rozwijany, dlatego obecnie w sprzedaży dostępna jest III generacja tego relepentu.

Biotec

odstraszacz
dzikich zwierząt

imituje zapach
wilka i niedźwiedzia

dlaczego warto

  • 01. Wysoka skuteczność
  • 02. Ogranicza szkody o 80%
  • 03. Bardzo wydajny
  • 04. Ekologiczny
  • 05. Biodegradowalny
  • 06. Z atestem PZH
  • 07. Działa już po 8h
  • 08. Nietoksyczny
  • 09. III generacja
  • 10. Bez wpływu na uprawy

Zainteresowany? Zostaw numer. Oddzwonimy